maszyny

Przykładowe koparki kryptowalut – zestawienie

Popularność kryptowalut rośnie z dnia na dzień. Działanie na kryptogiełdach w dużej mierze opiera się na koparkach kryptowalut, czyli specjalnych urządzeniach wykorzystywanych do ich wydobywania, a kierując się gwarą zawodową – „kopania”. W dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na pytanie – czym jest koparka kryptowalut i zaprezentujemy kilka tych urządzeń. Zapraszamy do lektury!

Więcej informacji na temat kopania kryptowalut można znaleźć na https://comparic.pl/wykopywanie-bitcoin/.

Koparka kryptowalut – definicja

kable

Koparka kryptowalut to komputer lub karta graficzna przeznaczona do wydobywania (kopania) kryptowaluty. To właśnie za możliwość korzystania z koparki drogą sieciową użytkownik otrzymuje krypto walutę. Za owym procesem stoją obliczenia rozproszone dla różnych organizacji – m.in. BOINC. Wydajność koparek mierzona jest w haszach na sekundę – H/s, zaś tytułowe urządzenia zbudowane są z zestawu kart graficznych ( procesorów graficznych ), bądź dedykowanych układów ASIC. Skoro wiemy już czym jest tytułowe urządzenie, warto przyjrzeć się przykładom poszczególnych marek z uwzględnieniem ich parametrów oraz cen.

Koparka do kryptowalut Antiminer S9

Budżetowa propozycja pochodząca od popularnego producenta – marki Bitmain. Jest to koparka w wariancie ASIC o algorytmie SHA256. Urządzenie służy wydobywaniu najpopularniejszej na rynku kryptowaluty Bitcoin. Na szczególną uwagę zasługuje wydajny pobór energii oscylujący w granicach 1300W oraz kompaktowe wymiary – 301/123/155mm. Ten nowoczesny model popularnej marki zastąpił jeden z najbardziej docenianych w wariancie budżetowym, czyli model T9. Cena urządzenia oscyluje w granicach 4500zł. Jest to doskonała propozycja zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych użytkowników.

Koparka do kryptowalut A9 ZMaster

Model kompaktowej i nowoczesnej koparki do kryptowalut pochodzący od renomowanego producenta Innosilicon. Urządzenie występuje w wariancie ASIC i jest to na współczesnym rynku najmocniejszy wariant względem wydobywania na algorytmie Equihash. Służy przede wszystkim do kopania waluty Zcash, a na szczególną uwagę zasługuje niski pobór prądu – 620W oraz możliwość zastosowania zasilacza o niewygórowanej przepustowości mocy. Doskonała propozycja dla zaawansowanych użytkowników poszukujących alternatywnych rozwiązań. Cena urządzenia oscyluje w granicach 4100zł.

Koparka do kryptowalut T2 Turbo

Urządzenie pochodzące od lidera na rynku producentów – Innosilicon występujące w wariancie T2 Turbo to ciekawa opcja dla profesjonalistów. W opinii ekspertów jest to numer 1 na rynku urządzeń opartych na algorytmie SHA256. Jedną z zalet tytułowego wariantu jest rewelacyjny stosunek mocy obliczeniowej względem poboru energii elektrycznej – 24TH/s oraz 1800W. Dzięki temu modelowi można wydobywać w sposób wydajny najbardziej popularne coiny. Cena urządzenia oscyluje w granicach 8000zł, zaś oferta stanowi fantastyczne rozwiązanie dla zawodowych i doświadczonych użytkowników.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

na górę