Jak wynająć nieruchomość w Hiszpanii?

Posiadacze hiszpańskich nieruchomości mają do wyboru kilka możliwości, aby na nich zarobić. Mogą przede wszystkim próbować sprzedać z zyskiem mieszkanie lub dom. Dużą popularnością cieszy się jednak wynajem nieruchomości – w tym przypadku na zwrot z inwestycji poczekamy nieco dłużej, jednak dłużej będziemy również czerpać zyski. Pozostaje jednak pytanie, jak wynająć nieruchomości w Hiszpanii, jednocześnie mieszkając w Polsce?

Samodzielnie czy z agentem?

Nie jest tajemnicą, że wynajem domów w Hiszpanii jest problematyczny dla kogoś, kto aktualnie przebywa poza jej granicami. Choć bardzo popularne stały się w ostatnim czasie inwestycje w hiszpańskie nieruchomości, to wciąż pozostaje jeszcze kwestia zarządzania nimi na odległość. Wszak nie zawsze decydujemy się na przeprowadzkę do Hiszpanii, która niestety, nie przyciąga do siebie osób w celach zarobkowych, a głównie turystycznych i inwestycyjnych. Dlatego też z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju agencje nieruchomości, które wyspecjalizowały się w zarządzaniu tymi, które należą do obcokrajowców. Zarządzanie nieruchomością nie polega tylko i wyłącznie na znajdowaniu nowych lokatorów. Wręcz przeciwnie – dochodzą tutaj jeszcze kwestie administracyjne czy związane chociażby z podatkami. Większości tych spraw nie jesteśmy w stanie załatwić na odległość, dlatego warto zaufać profesjonalnym agentom nieruchomości (więcej informacji tutaj).

Jak znaleźć dobrą agencję nieruchomości?

Wiemy już, że wynajem domów czy apartamentów w Hiszpanii warto powierzyć agentom, którzy będą działać w naszym imieniu. Pozostaje jednak kwestia znalezienia agencji nieruchomości, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim wybierzmy agencję, która zatrudnia osoby mówiące po hiszpańsku, a także po polsku. Dzięki temu mamy pewność, że unikniemy wszelkich niedomówień. Wbrew pozorom takich agencji wcale nie jest mało, wszak Polacy dosyć chętnie wyjeżdżają do pracy do Hiszpanii. Sprawdźmy również, jakie dokładnie usługi oferuje konkretny podmiot. Jak wspomniano wyżej, dobra agencja nieruchomości pomoże nam nie tylko wynająć mieszkanie, ale również zajmie się kwestiami formalnymi dotyczącymi posiadanego przez nas mieszkania czy domu. Dobrze, jeśli konkretna agencja posiada doświadczenie w obsłudze klientów zagranicznych. Najważniejszym jest jednak, aby współpraca układała się pomyślnie, a agent był nastawiony na realizację celów klienta. Pamiętajmy, że choć współpraca z dobrą agencją kosztuje, warto potraktować wydatkowane pieniądze jako inwestycję.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

na górę