money

TOP 7 filmów związanych z pieniędzmi – ranking

Motyw pieniędzy w sztuce filmowej zaczął być popularyzowany wespół z rozwojem kina amerykańskiego. Złota era kinematografii zza oceanu przypada na lata 70’ i 80’ minionego stulecia. Najlepsze produkcje bazujące tematycznie wokół szeroko rozumianych pieniędzy i ich znaczenia powstały jednak stosunkowo niedawno. W dzisiejszym artykule prezentujemy ranking 10 najlepszych filmów wykorzystujących tytułowy motyw.

Wall Street – 1987

Absolutnie legendarny film przedstawiający dzieje młodego maklera giełdowego, który podążając tropem filantropa ze świata finansjery zaczyna postępować niezgodnie z własnymi przekonaniami. Rządza pieniądza skutkuje wieloma zmianami w osobowości głównego bohatera, który z czasem nie ugnie się przed niczym, aby zdobyć jeszcze większe wpływy i pomnożyć własne bogactwo.

money2

Kasyno – 1995

Kolejna propozycja filmowa opowiadająca o negatywnym i destrukcyjnym wpływie pieniędzy na osobowość człowieka. Główny bohater dzieła jest zapalonym hazardzistą – owładnięty szałem pieniędzy postanawia zostać kierownikiem kasyna. Za mechanizmem rządzącym kasynem stoi struktura mafijna i choć główny bohater zyska poklask i pieniądze, to w praktyce nabawi się przede wszystkim większej liczby zmarszczek na czole.

Skarbona – 1986

W sztuce filmowej związanej z nurtem pieniędzy nie brakuje także komedii, a doskonałym przykładem jest „Skarbonka”. Film prezentuje mechanizm zakupu domu – tego rodzaju inwestycja dla głównych bohaterów jest spełnieniem marzeń, jednak pochopność i nieuwaga prowadzą do tragikomicznego zwrotu akcji, który w gruncie rzeczy nikomu nie wyjdzie na dobre.

Milioner z ulicy – 2008

Wielokrotnie nagradzany i nominowany film jest brytyjskim dramatem opowiadającym o losach młodego – hinduskiego chłopca, który pomimo trudnej sytuacji finansowej z dnia na dzień staje się milionerem. Wygrana w teleturnieju telewizyjnym jest tylko chwilowym spełnieniem marzeń młodziana, bowiem staje się on oskarżony o oszustwo. Film ten cechuje się wieloma walorami edukacyjnymi.

money3

Wilk z Wall Street – 2013

Najmłodszy w naszym rankingu film przedstawia w swej fabule losy maklera giełdowego, który wzbogaca się poprzez inteligentne techniki sprzedażowe. W pewnym momencie staje się dzięki temu jednym z najbogatszych mężczyzn w skali globu. Jego sukces nie trwa jednak długo – z czasem zaczynają się nim interesować służby FBI.

Polecamy: https://www.daktela.com/pl/daktela-vm-edition/

The Social Network – 2010

Film biograficzny prezentujący dzieje założyciela jednego z największych portali społecznościowych – Marka Zuckerberga. Twórca „Facebooka” w trakcie swej kariery dowiaduje się, że negatywnym aspektem bycia milionerem jest zawiść oraz zazdrość.

Wyznania zakupoholiczki – 2009

Dzieło skierowane do kobiecej części widowni. Fabuła opowiada historię dziennikarki, która poprzez zamiłowanie do zakupów wpada w poważne tarapaty finansowe. Rosnące długi zaczynają wpływać destrukcyjnie na karierę głównej bohaterki, dlatego ta rozpoczyna działania mające na celu ich likwidację. Komedia romantyczna z 2009 roku pełna jest humoru i naturalnego czaru.

Przy współpracy z https://comparic.pl/.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

na górę